Άραγε τι σκεφτόμαστε όταν ακούμε την λέξη “ακαταστασία”; Βρωμιά, αποδιοργάνωση, σύγχυση, καταστροφή και αταξία είναι σίγουρα κάποιες λέξεις που μας έρχονται αυτόματα στο μυαλό και πιθανότατα μαζί με την οδηγία “ΜΗΝ ΛΕΡΩΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ!”. Στον όρο me ...
![“Αισώπου… φίλοι” στο Αιγάλεω](https://deltamoms.gr/wp-content/uploads/2024/02/MDAwMDAwMjg2MjY0.jpg)
15 Μαρτίου 2020
Ημ. Έναρξης: 25-09-2018
Ζωντανή μουσική, διαδραστικό θεατρικό παιχνίδι, πολύ κέφι και μια νέα παράσταση από τη Θεατρική ομάδα Μικρός Νότος. Την έμπνευση δίνουν τέσσερις μύθοι του Αισώπου με κεντρικό άξονα τη φιλία: "Οι δύο φίλοι και η αρκούδα", "O ψεύτης βοσκός", "Η αλεπού και τα σταφύλια", "Το λιοντάρι και το ποντίκι".
Παίζουν οι ηθοποιοί:
Νίκος Αξιώτης, Δημήτρης Γιαννής, Χαρά Δημητριάδη
Διάρκεια: 80 λεπτά
Στο πλαίσιο του φεστιβάλ Αιγάλεω "Πολιτιστική Διαδρομή 2018".
Είσοδος: Εισιτήριο Αλληλεγγύης.
Το Εισιτήριο Αλληλεγγύης είναι προαιρετικό. Μπορείτε να προσφέρετε είδη πρώτης ανάγκης για την ενίσχυση του κοινωνικού παντοπωλείου του Δήμου Αιγάλεω.
Διεύθυνση :Δημοτικό Θέατρο Αλ. Μινωτή ,Χαϊδάρι - Αιγάλεω - Αγ. Βαρβάρα,, Τηλέφωνο:
25-09-2018, Έναρξη:21:00:00, Λήξη:00:05:00