Βράζουμε τα ζυμαρικά με βάση τις οδηγίες τις συσκευασίας, σουρώνουμε και αφήνουμε στην άκρη.
Σε αντικολλητικό σκεύος ρίχνουμε το βούτυρο, τη σκόνη μουστάρδας και σκόρδου, το αλεύρι και σοτάρουμε για μισό λεπτό. Σταδιακά προσθέτουμε το γάλα Δελτα τ ...
![Μάνος Δημητρούλης](https://deltamoms.gr/wp-content/uploads/2024/02/dimitroulis.jpg)
Μάνος Δημητρούλης
Κλινικός Διαιτολόγος-Διατροφολόγος
Ο Μάνος Δημητρούλης είναι Κλινικός Διαιτολόγος-Διατροφολόγος με μεταπτυχιακή ειδίκευση στην Αθλητική Διατροφή.
Ολοκλήρωσε τις προπτυχιακές και μεταπτυχιακές του σπουδές στο Χαροκόπειο Πανεπιστήμιο Αθηνών με δημοσιεύσεις σε επιστημονικά περιοδικά σχετικά με την κατάσταση υπεραθλητών μεγάλων αποστάσεων ορεινού τρεξίματος στον Όλυμπο.